Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 27, 2014

VIDEO: V NTC Poprad rastú nové tribúny. Druhú etapu výstavby ukončia do konca roka

POPRAD (SFZ) - Prvá časť tribúny za bránou je už jasne viditeľná. Do konca roka by mali byť všetky hotové

 
 
 
 
Druhá etapa výstavby v Národnom tréningovom centre Poprad. Poprad, 21. október 2014.

V Národnom tréningovom centre v Poprade počas jesene prebieha druhá etapa výstavby. "Činnosť prebieha, stavebné firmy pracujú. 9. septembra sme dostali nové stavebné povolenie na druhú etapu výstavby Národného tréningového centra. Okamžite sa začali práce. Medzi prvými nastúpila firma, ktorá vykonáva betonárske práce, robí pätky, na ktoré sa bude montovať konštrukcia," povedal pre futbalsfz.sk riaditeľ NTC Poprad Štefan Vaľko.

Prehrať video

"V októbri nastúpila firma Sedasport so samotným montovaním oceľovej konštrukcie. Ide im to šikovne a som rád, že na stavbe vládne čulý pracovný ruch," pokračoval Š. Vaľko. Na stavbe sa pracuje od skorých ranných do neskorých večerných hodín. "Ich pracovná aktivita je príkladná. Klobúk dole pred týmito firmami. Počas futbalových zápasov je ich činnosť obmedzená a práce sú v tomto čase prerušené," vysvetlil.

Po dobudovaní druhej etapy bude kapacita tréningového centra v Poprade 5 700 divákov a koniec tejto etapy je plánovaný do konca roka 2014. "V tejto oceľovej konštrukcii budú situované bufety, sklady a oproti hlavnej tribúne by mali mať priestor aj činovníci FK Poprad," povedal riaditeľ NTC Poprad.

Na konci októbra čaká NTC Poprad ďalšie zaujímavé podujatie. Na už pravidelný tréningový kemp prídu do Popradu dorastenci anglického klubu Manchester United. "Každý mesiac tu máme buď zrazy reprezentácií Slovenského futbalového zväzu. Tento rok už po piatykrát pricestujú do Popradu juniori Manchestru United. Tento rok tu organizujeme malý turnaj za účasti troch mužstiev - United, Baník Ostrava a Dukla Banská Bystrica," prezradil Štefan Vaľko.

Program zápasov jesenného tréningového kempu Manchester United U17

27.10.2014 o 17:00 - FK Dukla Banská Bystrica - Manchester Uniter (vstupné 2,50 EUR)

28.10.2014 o 17:00 - FC Baník Ostrava - FK Dukla Banská Bystrica (vstupné 1,50 EUR)

29.10.2014 o 17:00 - Manchester United - FC Baník Ostrava (vstupné 2,50 EUR)